Mercurial - en to el translation catalogue (301 entries)

en: 
    Copyright (C) 2005-2010 Matt Mackall <mpm@selenic.com> and others
    This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
el: 
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2005-2009 Matt Mackall <mpm@selenic.com> και άλλοι
    Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό· δείτε τον πηγαίο κώδικα για
    την άδεια χρήσης του. Δεν παρέχεται ΚΑΜΙΑ εγγύηση· ούτε καν για την
    ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑ ή την ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ.

en: 
    additional help topics:
el: 
    περισσότερα θέματα βοήθειας:

en: 
    aliases: %s
el: 
    εικονικές εντολές %s:

en:     Bookmarks are pointers to certain commits that move when
        committing. Bookmarks are local. They can be renamed, copied and
        deleted. It is possible to use bookmark names in 'hg merge' and
        'hg update' to merge and update respectively to a given bookmark.
el:     Οι ετικέτες είναι δείκτες προς συγκεκριμένες αλλαγές, οι οποίοι
        μετακινούνται όταν κάνετε commit.  Οι ετικέτες αποθηκεύονται μόνο
        τοπικά.  Μπορούν να μετονομαστούν, να αντιγραφούν, και να σβηστούν.
        Η χρήση τους επιτρέπεται τόσο με την εντολή 'hg merge όσο και με την
        'hg update', για συγχώνευση ή ενημέρωση, αντίστοιχα, του χώρου
        εργασίας με την έκδοση μιας ετικέτας.

en:     If no revision is given, the parent of the working directory is
        used, or tip if no revision is checked out.
el:     Οταν δεν έχει οριστεί συγκεκριμένη αλλαγή, τότε η νέα ετικέτα τίθεται
        στη γονική αλλαγή του χώρου εργασίας, ή στο tip όταν δεν υπάρχουν στο
        χώρο εργασίας τα αρχεία κάποιας έκδοσης.

en:     Name a particular revision using <name>.
el:     Ονομασία μιας συγκεκριμένης αλλαγής με ένα νέο <όνομα>.

en:     Tags are used to name particular revisions of the repository and are
        very useful to compare different revisions, to go back to significant
        earlier versions or to mark branch points as releases, etc.
el:     Οι ετικέτες μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως συμβολικά ονόματα των αλλαγών
        ενός αποθετηρίου και είναι πολύ χρήσιμες για την προβολή των διαφορών
        μεταξύ δύο σημαντικών εκδόσεων, για να επιστρέφει κανείς σε πιο παλιές
        εκδόσεις ή για την καταγραφή της αρχής ενός κλάδου, του σημείου στο
        οποίο έγινε μια επίσημη έκδοση, κλπ.

en:     To facilitate version control, distribution, and merging of tags,
        they are stored as a file named ".hgtags" which is managed
        similarly to other project files and can be hand-edited if
        necessary. The file '.hg/localtags' is used for local tags (not
        shared among repositories).
el:     Για να διατηρείται το ιστορικό των ετικετών, να διανέμονται σε άλλους
        κλώνους του αποθετηρίου και να μπορεί να γίνει συγχώνευσή τους, όλες
        οι ετικέτες αποθηκεύονται σε ένα αρχείο με το όνομα ".hgtags", το
        οποίο συντηρείται όπως και κάθε άλλο αρχείο του αποθετηρίου και μπορεί
        να το επεξεργαστεί κανείς ως απλό αρχείο κειμένου αν χρειαστεί.  Το
        αρχείο '.hg/localtags' χρησιμοποιείται για τις τοπικές ετικέτες
        (αυτές που δε διανέμονται σε άλλους κλώνους του αποθετηρίου).

en:     You can use 'hg bookmark NAME' to set a bookmark on the working
        directory's parent revision with the given name. If you specify
        a revision using -r REV (where REV may be an existing bookmark),
        the bookmark is assigned to that revision.
el:     Μπορείτε να δώσετε 'hg bookmark ΟΝΟΜΑ' για να ορίσετε μια ετικέτα η
        οποία δείχνει στη γονική αλλαγή του χώρου εργασίας.  Με την επιλογή
        '-r REV' (όπου REV μπορεί να είναι και μια υπάρχουσα ετικέτα)
        μπορείτε να ορίσετε μια νέα ετικέτα για οποιαδήποτε έκδοση.

en:     aliases: %s
el:     ψευδώνυμα: %s

en:     options:
el:     επιλογές:

en:   [acl.allow]
      # If acl.allow is not present, all users are allowed by default.
      # An empty acl.allow section means no users allowed.
      docs/** = doc_writer
      .hgtags = release_engineer
el:   [acl.allow]
      # Όταν δεν υπάρχει το τμήμα acl.allow επιτρέπεται η πρόσβαση σε
      # όλους τους χρήστες.  Όταν το τμήμα acl.allow είναι κενό δεν
      # επιτρέπεται η πρόσβαση σε κανέναν χρήστη.
      docs/** = doc_writer
      .hgtags = release_engineer

en:   [acl.deny]
      # If acl.deny is not present, no users are refused by default.
      # An empty acl.deny section means all users allowed.
      glob pattern = user4, user5
       ** = user6
el:   [acl.deny]
      # Όταν δεν υπάρχει το τμήμα acl.deny επιτρέπεται η πρόσβαση σε
      # όλους τους χρήστες.  Όταν είναι κενό επίσης επιτρέπεται η
      # πρόσβαση σε όλους.
      glob pattern = user4, user5
       ** = user6

en:   [acl]
      # Check whether the source of incoming changes is in this list
      # ("serve" == ssh or http, "push", "pull", "bundle")
      sources = serve
el:   [acl]
      # Ελέγξτε αν η πηγή των εισερχόμενων αλλαγών είναι κάποια από τις
      # (\"serve\" == ssh ή http, \"push\", \"pull\", \"bundle\")
      sources = serve

en:   bug %s
el:   πρόβλημα %s

en:  %d files changed, %d insertions(+), %d deletions(-)
el:  %d αρχεία τροποποιήθηκαν, %d εισαγωγές(+), %d διαγραφές(-)

en:  (check that you compiled the extensions)
el:  (ελέγξτε ότι έχετε μεταγλωττίσει τις επεκτάσεις)

en:  (check that your locale is properly set)
el:  (ελέγξτε ότι έχετε τις σωστές ρυθμίσεις γλώσσας)

en:  (default: %s)
el:  (προκαθορισμένο: %s)

en:  (expected %s)
el:  (αναμενόταν %s)

en:  (templates seem to have been installed incorrectly)
el:  (υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση των προτύπων)

en:  One or more extensions could not be found
el:  Δεν ήταν δυνατή η εύρεση κάποιων επεκτάσεων

en:  patch call failed:
el:  η κλήση του patch απέτυχε:

en: %d changeset entries
el: %d αλλαγές

en: %d files, %d changesets, %d total revisions
el: %d αρχεία, %d αλλαγές, %d εκδόσεις αρχείων

en: %d integrity errors encountered!
el: βρέθηκαν %d λάθη!

en: %d log entries
el: %d εκδόσεις αρχείων

en: %d modified
el: %d τροποποιήθηκαν

en: %d removed
el: %d αφαιρέθηκαν

en: %d warnings encountered!
el: %d ειδοποιήσεις λάθους!

en: %r cannot be used in a tag name
el: το %r δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως όνομα ετικέτας

en: %s - use "hg update" instead
el: %s - δώστε "hg update" καλύτερα

en: %s already exists
el: το %s υπάρχει ήδη

en: %s does not look like a GNU Arch repo
el: το %s δε φαίνεται να είναι αποθετήριο Arch

en: %s in manifests not found
el: %s δε βρέθηκε στα manifests

en: %s is not a parent of %s
el: η αλλαγή %s δεν είναι γονική αλλαγή της %s

en: %s not in changesets
el: %s δεν υπάρχει ως αλλαγή

en: %s not in manifests
el: το %s δεν υπάρχει στα manifests

en: %s not renamed
el: το %s δε μετονομάστηκε

en: %s renamed from %s:%s
el: το %s μετονομάστηκε από το %s:%s

en: %s, line %s: %s
el: %s, γραμμή %s: %s

en: %s:%d: %r already in %s list
el: %s:%d: η εγγραφή %r υπάρχει ήδη στη λίστα %s

en: %s:%d: unknown directive %r
el: %s:%d: άγνωστη εντολή %r

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Deleted
el: &Διαγράφηκε

en: &Remote
el: &Απομακρυσμένο:

en: (first damaged changeset appears to be %d)
el: (η πρώτη προβληματική αλλαγή φαίνεται να είναι η %d)

en: (no help text available)
el: (δεν υπάρχει κείμενο βοήθειας)

en: (run 'hg heads' to see heads, 'hg merge' to merge)
el: (δώστε 'hg heads' για να δείτε τα παρακλάδια, 'hg merge' για συγχώνευση)

en: (run 'hg update' to get a working copy)
el: (δώστε 'hg update' για να εξάγετε αντίγραφο εργασίας)

en: (working directory not at a head)
el: (ο χώρος εργασίας δεν ταιριάζει με κάποιο υπάρχοντα κλάδο)

en: A patch named %s already exists in the series file
el: Υπάρχει ήδη ένα patch με το όνομα %s στο αρχείο series

en: Bookmarks are local movable markers to changesets. Every bookmark
    points to a changeset identified by its hash. If you commit a
    changeset that is based on a changeset that has a bookmark on it, the
    bookmark shifts to the new changeset.
el: Τα bookmarks είναι κινητές ετικέτες για αλλαγές.  Κάθε ετικέτα δείχνει
    σε μια αλλαγή, με βάση το hash της αλλαγής.  Αν δημιουργήσετε μια νέα
    αλλαγή με βάση μια αλλαγή στην οποία δείχνει μια ετικέτα, η ετικέτα
    μετακινείται στην καινούρια αλλαγή.

en: By default, when several bookmarks point to the same changeset, they
    will all move forward together. It is possible to obtain a more
    git-like experience by adding the following configuration option to
    your .hgrc::
el: Η προκαθορισμένη συμπεριφορά της επέκτασης είναι να μετακινεί όλες τις
    ετικέτες μιας γονικής αλλαγής.  Αυτή η συμπεριφορά μπορεί να αλλάξει,
    για να μοιάζει περισσότερο με το git, προσθέτοντας την παρακάτω επιλογή
    στο αρχείο .hgrc::

en: Changeset %d:%s: %s
el: Αλλαγή %d:%s: %s

en: Checking encoding (%s)...
el: Έλεγχος κωδικοποίησης (%s)...

en: Checking extensions...
el: Έλεγχος επεκτάσεων...

en: Checking patch...
el: Έλεγχος εργαλείου patch...

en: Checking templates...
el: Έλεγχος προτύπων...

en: Commands
el: Εντολές

en: Error folding patch %s
el: Σφάλμα συγχώνευσης του patch %s

en: Error while signing
el: Σφάλμα δημιουργίας υπογραφής

en: Hardlinks not supported
el: Δεν υποστηρίζονται hard links

en: It is possible to use bookmark names in every revision lookup (e.g. hg
    merge, hg update).
el: Οι ετικέτες μπορούν να χρησιμοποιηθούν οπουδήποτε έχει νόημα το
    αναγνωριστικό μιας έκδοσης (π.χ. ως ορίσματα των hg merge ή hg update).

en: Mercurial Distributed SCM
el: Mercurial Κατανεμημένο SCM

en: Mercurial Distributed SCM (version %s)
el: Mercurial Κατανεμημένο SCM (version %s)

en: No patches applied
el: Δεν έχει εφαρμοστεί κανένα patch

en: No problems detected
el: Δε βρέθηκε κανένα πρόβλημα

en: No username found, using '%s' instead
el: Δε βρέθηκε όνομα χρήστη. Χρησιμοποιήθηκε το όνομα '%s'

en: No valid signature for %s
el: Δεν υπάρχει έγκυρη υπογραφή για την αλλαγή %s

en: Options
el: Επιλογές

en: Python ElementTree module is not available
el: δεν είναι διαθέσιμο το άρθρωμα ElementTree της Python

en: Python support for SSL and HTTPS is not installed
el: δεν έχει εγκατασταθεί υποστήριξη SSL και HTTPS για την Python

en: RCS file must be followed by working file
el: το αρχείο RCS πρέπει να ακολουθείται από ένα αρχείο εργασίας

en: Revision %d is a merge, ignoring...
el: Η αλλαγή %d είναι αλλαγή συγχώνευσης, αγνοείται...

en: The acl hook is best used along with a restricted shell like hgsh,
    preventing authenticating users from doing anything other than
    pushing or pulling. The hook is not safe to use if users have
    interactive shell access, as they can then disable the hook.
    Nor is it safe if remote users share an account, because then there
    is no way to distinguish them.
el: Η επέκταση acl είναι πιο χρήσιμη όταν συνδυάζεται με ένα περιορισμένο
    φλοιό όπως το hgsh, αφού έτσι οι απομακρυσμένοι χρήστες έχουν πρόσβαση
    μόνο για λειτουργίες pull ή push.  Η επέκταση δε μπορεί να σας
    εξασφαλίσει ότι δε θα την απενεργοποιήσουν οι τοπικοί χρήστες όταν
    έχουν απευθείας πρόσβαση να εκτελέσουν οποιαδήποτε εντολή στο
    εξυπηρετητή του αποθετηρίου.  Δεν είναι ασφαλής, επίσης, όταν πολλοί
    απομακρυσμένοι χρήστες μοιράζονται τον ίδιο τοπικό λογαριασμό, αφού δεν
    υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσει ο ένας χρήστης από τον άλλο.

en: The allow and deny sections take a subtree pattern as key (with a glob
    syntax by default), and a comma separated list of users as the
    corresponding value. The deny list is checked before the allow list
    is. ::
el: Τα τμήματα του αρχείου ρυθμίσεων τα οποία επιτρέπουν ή απαγορεύουν την
    πρόσβαση μπορούν να αναφέρονται σε υποκαταλόγους του αποθετηρίου (με
    σύνταξη glob για τα ονόματα αρχείων ή υποκαταλόγων).  Σε κάθε πρότυπο
    ονόματος μπορείτε να ορίσετε ένα ή περισσότερους χρήστες χωρίζοντας τα
    ονόματά τους με κόμμα.  Η λίστα προτύπων που απαγορεύει την πρόσβαση
    ελέγχεται πρώτη. ::

en: The authorization is matched based on the local user name on the
    system where the hook runs, and not the committer of the original
    changeset (since the latter is merely informative).
el: Η πρόσβαση ελέγχεται με βάση το τοπικό όνομα χρήστη στο σύστημα το οποίο
    εκτελεί τον κώδικα της επέκτασης κι όχι με βάση το όνομα του συγγραφέα
    μιας αλλαγής (αφού το δεύτερο υπάρχει μόνο για πληροφοριακούς σκοπούς).

en: The first bad revision is:
el: Η πρώτη κακή %s αλλαγή είναι:

en: The first good revision is:
el: Η πρώτη καλή %s αλλαγή είναι:

en: There is no Mercurial repository here (.hg not found)
el: Δεν υπάρχει αποθετήριο Mercurial εδώ (δε βρέθηκε υποκατάλογος .hg)

en: This hook makes it possible to allow or deny write access to portions
    of a repository when receiving incoming changesets.
el: Τα hooks της επέκτασης acl σας δίνουν τη δυνατότητα να επιτρέψετε ή να
    απαγορεύσετε την πρόσβαση για αλλαγές σε μέρη ενός αποθετηρίου κατά τη
    διάρκεια της λήψης εισερχόμενων αλλαγών.

en: This will cause Mercurial to track the bookmark that you are currently
    using, and only update it. This is similar to git's approach to
    branching.
el: Με αυτή την επιλογή το Mercurial θα ελέγχει αν έχετε ενεργοποιήσει
    κάποια ετικέτα και θα μετακινεί μόνο αυτή την ετικέτα.  Αυτή η
    συμπεριφορά μοιάζει με τον τρόπο που λειτουργούν οι κλάδοι ανάπτυξης στο
    git.

en: To use this hook, configure the acl extension in your hgrc like this::
el: Για να χρησιμοποιήσετε το hook της επέκτασης ενεργοποιήστε την στο
    αρχείο hgrc ως εξής::

en: [COMMAND]
el: [ΕΝΤΟΛΗ]

en: a bookmark cannot have the name of an existing branch
el: οι σελιδοδείκτες δεν επιτρέπεται να έχουν το όνομα ενός υπάρχοντος κλάδου

en: a bookmark of the same name already exists
el: υπάρχει ήδη σελιδοδείκτης με αυτό το όνομα

en: a bookmark of this name does not exist
el: δεν υπάρχει σελιδοδείκτης με αυτό το όνομα

en: acl: access denied for changeset %s
el: acl: η πρόσβαση για την αλλαγή %s δεν επιτρέπεται

en: add one or more tags for the current or given revision
el: προσθήκη μιας ή περισσότερων ετικετών για την τρέχουσα ή κάποια άλλη έκδοση

en: adding %s
el: προσθήκη του %s

en: adding %s to series file
el: προσθήκη του %s στο αρχείο series

en: adding branch
el: προσθήκη κλάδου

en: adding changesets
el: προσθήκη αλλαγών

en: all patches applied
el: όλα τα patches έχουν εφαρμοστεί

en: analyzing tree version %s...
el: ανάλυση καταλόγου αρχείων για την έκδοση %s...

en: authorization failed
el: απαιτείται έλεγχος πρόσβασης

en: basic commands:
el: βασικές εντολές:

en: bookmark name cannot contain newlines
el: το όνομα ενός σελιδοδείκτη δεν επιτρέπεται να περιέχει χαρακτήρες αλλαγής γραμμής

en: bookmark name required
el: απαιτείται όνομα σελιδοδείκτη

en: branch %s not found
el: δε βρέθηκε ο κλάδος %s

en: broken revlog! (%s)
el: μη έγκυρο revlog! (%s)

en: bug %d already knows about changeset %s
el: το πρόβλημα %d έχει ενημερωθεί ήδη για την αλλαγή %s

en: bugzilla notify command %s
el: εντολή ειδοποίησης bugzilla %s

en: bugzilla version %s not supported
el: η έκδοση %s του bugzilla δεν υποστηρίζεται

en: cannot create new http repository
el: δε μπορεί να δημιουργηθεί ένα νέο αποθετήριο μέσω http

en: cannot decode filename '%s'
el: δε μπορεί να αποκωδικοποιηθεί το όνομα αρχείου '%s'

en: cannot find a GNU Arch tool
el: δεν είναι διαθέσιμο το εργαλείο GNU Arch

en: cannot find bugzilla user id for %s
el: δε βρέθηκε χρήστης bugzilla με το αναγνωριστικό %s

en: cannot find bugzilla user id for %s or %s
el: δε βρέθηκε χρήστης bugzilla με το αναγνωριστικό %s ή %s

en: cannot verify bundle or remote repos
el: δεν είναι δυνατός ο έλεγχος σε bundles ή απομακρυσμένα αποθετήρια

en: changeset refers to unknown manifest %s
el: η αλλαγή αναφέρεται σε άγνωστο manifest %s

en: changeset {node|short} in repo {root} refers to bug {bug}.
    details:
    	{desc|tabindent}
el: η αλλαγή {node|short} στο αποθετήριο {root} αναφέρεται στο bug {bug}.
    λεπτομέρειες:
    	{desc|tabindent}

en: checking changesets
el: έλεγχος αλλαγών

en: checking files
el: έλεγχος αρχείων

en: checking manifests
el: έλεγχος manifests

en: checking parents of %s
el: έλεγχος γονικών αλλαγών της %s

en: checking rename of %s
el: έλεγχος μετονομασίας του %s

en: cloning main repository
el: κλωνοποίηση του κεντρικού αποθετηρίου

en: collapse the rebased changesets
el: συγχώνευση των αλλαγών καθώς μεταφέρονται

en: command '%s' failed: %s
el: η εντολή '%s' απέτυχε: %s

en: command to display child changesets
el: εντολή προβολής εξαρτώμενων αλλαγών

en: command to display statistics about repository history
el: εντολή η οποία δείχνει κάποια στατιστικά για το ιστορικό του αποθετηρίου

en: commit message
el: μήνυμα καταγραφής

en: committed changeset %d:%s
el: αποθηκεύθηκε η αλλαγή %d:%s

en: comparing with %s
el: σύγκριση με %s

en: config error - hook type "%s" cannot stop incoming changesets
el: πρόβλημα ρυθμίσεων - το hook "%s" δε μπορεί να εμποδίσει εισερχόμενες αλλαγές

en: config error at %s:%d: '%s'
el: σφάλμα ρυθμίσεων στο %s:%d: '%s'

en: connecting to %s:%s as %s, password %s
el: σύνδεση στο %s:%s ως %s, κωδικός %s

en: copy %s to %s
el: αντιγραφή του %s σε %s

en: copy: %s -> %s
el: αντιγραφή: %s -> %s

en: copying %s to %s
el: αντιγραφή του %s στο %s

en: could not symlink to %r: %s
el: απέτυχε η δημιουργία συντόμευσης του %r: %s

en: create queue repository
el: δημιουργία αποθετηρίου για το queue

en: created new head
el: δημιουργήθηκε νέο παρακλάδι

en: creating changesets
el: δημιουργία αλλαγών

en: creating temporary repository at %s
el: δημιουργία προσωρινού αποθετηρίου %s

en: crosschecking files in changesets and manifests
el: διασταύρωση αρχείων στις αλλαγές και τα manifests

en: data length off by %d bytes
el: το μέγεθος των δεδομένων διαφέρει κατά %d bytes

en: database error: %s
el: σφάλμα βάσης δεδομένων: %s

en: date exceeds 32 bits: %d
el: η ημερομηνία ξεπερνά τα 32 διφία: %d

en: delete a given bookmark
el: διαγραφή ενός σελιδοδείκτη

en: disabled extensions:
el: ανενεργές επεκτάσεις:

en: done
el: ολοκληρώθηκε

en: dump an index DAG as a graphviz dot file
el: εκτύπωση του γράφου ενός καταλόγου σε μορφή graphviz dot

en: dump the contents of a data file revision
el: εκτύπωση περιεχομένων μιας έκδοσης αρχείου δεδομένων

en: dump the contents of an index file
el: εκτύπωση περιεχομένων ενός αρχείου καταλόγου

en: duplicate revision %d (%d)
el: διπλή έκδοση %d (%d)

en: edit commit message
el: επεξεργασία μηνύματος καταγραφής

en: edit failed
el: η επεξεργασία απέτυχε

en: either two or three arguments required
el: απαιτούνται δύο ή τρία ορίσματα

en: empty or missing %s
el: κενό ή μη υπαρκτό %s

en: empty or missing copy source revlog %s:%s
el: κενό ή μη έγκυρο revlog προέλευσης %s:%s

en: enabled extensions:
el: ενεργές επεκτάσεις:

en: error unlinking %s
el: σφάλμα διαγραφής του %s

en: error while verifying signature
el: σφάλμα επιβεβαίωσης υπογραφής

en: errors in filemap
el: λάθη στο filemap

en: exited with status %d
el: τερμάτισε με κωδικό %d

en: expected revision number
el: αναμένεται αριθμός έκδοσης αρχείου

en: failed query: %s %s
el: αποτυχία αίτησης: %s %s

en: file not found!
el: δε βρέθηκε!

en: file without name in manifest
el: αρχείο χωρίς όνομα στο manifest

en: forget any local changes to patched files
el: ακύρωση όλων των τοπικών αλλαγών

en: generating stats: %d%%
el: υπολογισμός στατιστικών: %d%%

en: getting %s
el: λήψη του %s

en: getting %s to %s
el: λήψη του %s στο %s

en: has been marked for add
el: έχει σημειωθεί για προσθήκη

en: hg %s [OPTION]... [FILE]...
el: hg %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΡΧΕΙΟ]...

en: hg bookmarks [-f] [-d] [-m NAME] [-r REV] [NAME]
el: hg bookmarks [-f] [-d] [-m ΟΝΟΜΑ] [-r REV] [REV]

en: hg children [-r REV] [FILE]
el: hg children [-r ΕΚΔΟΣΗ] [ΑΡΧΕΙΟ]

en: hg debugcvsps [OPTION]... [PATH]...
el: hg debugcvsps [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΡΧΕΙΟ]

en: hg extdiff [OPT]... [FILE]...
el: hg extdiff [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΡΧΕΙΟ]...

en: hg fetch [SOURCE]
el: hg fetch [ΠΗΓΗ]

en: hg glog [OPTION]... [FILE]
el: hg glog [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΡΧΕΙΟ]

en: hg sigcheck REVISION
el: hg sigcheck ΑΛΛΑΓΗ

en: hg sign [OPTION]... [REVISION]...
el: hg sign [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΛΛΑΓΗ]...

en: hook type %s does not pass a changeset id
el: τα hooks τύπου %s δεν περνούν αναγνωριστικό αλλαγής

en: hooks for controlling repository access
el: hooks για έλεγχο της πρόσβασης σε ένα αποθετήριο

en: import uncommitted changes into patch
el: ενσωμάτωση τοπικών αλλαγών στο patch

en: impossible time zone offset: %d
el: μη έγκυρη μετατόπιση ζώνης ώρας: %d

en: in changeset but not in manifest
el: υπάρχει στην αλλαγή αλλά όχι στο manifest

en: in manifest but not in changeset
el: υπάρχει στο manifest αλλά όχι στην αλλαγή

en: index contains %d extra bytes
el: το ευρετήριο περιέχει %d έξτρα bytes

en: internal calling inconsistency
el: εσωτερικό πρόβλημα κλήσης

en: interrupted
el: διακόπηκε

en: invalid date: %r
el: μη έγκυρη ημερομηνία: %r

en: invalid revision identifier %s
el: μη έγκυρο όνομα αλλαγής: %s

en: is modified
el: έχει τροποποιηθεί

en: killed by signal %d
el: διακοπή λόγω σήματος %d

en: list of commands:
el: λίστα εντολών:

en: list signed changesets
el: προβολή λίστας υπογεγραμμένων αλλαγών

en: lock held by %s
el: κλειδωμένο από %s

en: looking up user %s
el: αναζήτηση χρήστη %s

en: merging with %d:%s
el: συγχώνευση με %d:%s

en: merging with queue at: %s
el: συγχώνευση με την ουρά: %s

en: missing revlog!
el: δεν υπάρχει αυτό το revlog!

en: moving %s to %s
el: μετακίνηση του %s στο %s

en: must have at least some revisions
el: πρέπει να υπάρχουν κάποιες εκδόσεις αρχείων

en: name of patch file
el: όνομα του αρχείου patch

en: new bookmark name required
el: απαιτείται ένα όνομα νέου σελιδοδείκτη

en: no changes found
el: δεν υπάρχουν αλλαγές

en: no commands defined
el: δεν έχει οριστεί καμία εντολή

en: no files or directories specified; use --all to remerge all files
el: δεν ορίστηκαν αρχεία ή κατάλογοι· χρησιμοποιήστε την επιλογή --all για να επαναλάβετε τη συγχώνευση για όλα τα αρχεία

en: no help text available
el: δεν υπάρχει κείμενο βοήθειας

en: no patch named %s
el: δεν υπάρχει patch με το όνομα %s

en: no patches applied
el: δεν έχει εφαρμοστεί κανένα patch

en: no patches in series
el: δεν υπάρχουν patches στην ακολουθία

en: not found!
el: δε βρέθηκε!

en: not updating, since new heads added
el: δεν εξάγεται κάποια αλλαγή, επειδή δημιουργήθηκε νέο παρακλάδι

en: nothing changed
el: δεν έγινε καμία αλλαγή

en: now at: %s
el: τώρα στο: %s

en: only one config item permitted
el: σε αυτό το σημείο επιτρέπεται μόνο ένα όρισμα ρυθμίσεων

en: only one patch applied
el: μόνο ένα patch έχει εφαρμοστεί

en: option "-e" incompatible with "-m" or "-l"
el: η επιλογή "-e" είναι ασύμβατη με τις "-m" και "-l"

en: options:
el: επιλογές:

en: outstanding uncommitted changes
el: υπάρχουν τοπικές αλλαγές ακόμη

en: outstanding uncommitted changes (use 'hg status' to list changes)
el: υπάρχουν τοπικές αλλαγές ακόμη (δώστε 'hg status' για να δείτε τις αλλαγές)

en: parse and display a date
el: αναγνώριση και εκτύπωση μιας ημερομηνίας

en: password:
el: κωδικός:

en: patch %s does not exist
el: το patch %s δεν υπάρχει

en: patch %s is not applied
el: το patch %s δεν έχει εφαρμοστεί

en: patch queue now empty
el: η ακολουθία των patches είναι τώρα κενή

en: path contains illegal component: %s
el: η διαδρομή περιέχει μη έγκυρα στοιχεία: %s

en: please specify just one revision
el: παρακαλώ ορίστε μόνο μία αλλαγή

en: pop all patches
el: αφαίρεση όλων των patches

en: popping %s
el: αφαίρεση του %s

en: print the entire series file
el: προβολή ολόκληρης της ακολουθίας των patches

en: print the name of the current patch
el: προβολή του ονόματος του τρέχοντος patch

en: print the name of the next patch
el: προβολή του ονόματος του επόμενου patch

en: print the name of the previous patch
el: προβολή του ονόματος του προηγούμενου patch

en: pulling subrepo %s
el: λήψη στο εμφωλιασμένο αποθετήριο %s

en: push or pop patches until named patch is at top of stack
el: εφαρμογή ή αφαίρεση patches μέχρι το patch προορισμού να είναι στην κορυφή της στοίβας

en: pushing subrepo %s
el: αποστολή από το εμφωλιασμένο αποθετήριο %s

en: python mysql support not available: %s
el: δεν έχει εγκατασταθεί η υποστήριξη mysql για την python: %s

en: query: %s %s
el: αίτηση: %s %s

en: reading manifest delta %s
el: ανάγνωση αλλαγής manifest %s

en: remote:
el: απομακρυσμένο:

en: remote: %s
el: απομακρυσμένο: %s

en: remote: (synced)
el: απομακρυσμένο: (συγχρονίστηκε)

en: removing %s
el: αφαίρεση του %s

en: removing subrepo %s
el: αφαίρεση του εμφωλιασμένου αποθετηρίου %s

en: rename a given bookmark
el: μετονομασία ενός σελιδοδείκτη

en: repository %s already exists
el: το αποθετήριο %s υπάρχει ήδη

en: repository %s not found
el: το αποθετήριο %s δε βρέθηκε

en: repository uses revlog format %d
el: το αποθετήριο χρησιμοποιεί τη μορφή revlog %d

en: restoring status: %s
el: επαναφορά κατάστασης: %s

en: rev %d points to nonexistent changeset %d
el: η έκδοση %d αναφέρεται στην ανύπαρκτη αλλαγή %d

en: rev %d points to unexpected changeset %d
el: η έκδοση %d αναφέρεται στη μη-αναμενόμενη αλλαγή %d

en: reverting %s
el: επαναφορά %s

en: revision
el: αλλαγή

en: revision must be followed by date line
el: η έκδοση αρχείου πρέπει να ακολουθείται από γραμμή ημερομηνίας

en: revision to check
el: αλλαγή προς έλεγχο

en: running %s
el: εκτέλεση %s

en: running notify command %s
el: εκτέλεση εντολής ειδοποίησης %s

en: save current queue state
el: αποθήκευση της τρέχουσας κατάστασης της σειράς patch

en: search
el: αναζήτηση

en: searching for changes
el: αναζήτηση αλλαγών

en: show parent changesets
el: προβολή γονικών αλλαγών

en: show patch
el: προβολή patch

en: show progress
el: προβολή προόδου

en: show the contents of the current dirstate
el: προβολή περιεχομένων της τρέχουσας dirstate

en: source repository doesn't support --filemap
el: το αποθετήριο πηγής δεν υποστηρίζει την επιλογή --filemap

en: specify at least one changeset with -r or -o
el: ορίστε τουλάχιστον μια αλλαγή με -r ή -o

en: still exists
el: υπάρχει ακόμη

en: synthetic changeset cannot have multiple parents
el: μια συνθετική αλλαγή δε μπορεί να έχει πολλές γονικές αλλαγές

en: telling bugzilla to send mail:
el: ειδοποίηση του bugzilla να στείλει email:

en: test Mercurial installation
el: δοκιμή της εγκατάστασης του Mercurial

en: the key id to sign with
el: το κλειδί με το οποίο δημιουργούνται υπογραφές

en: too many destinations
el: πολύ μεγάλος αριθμός παραληπτών

en: track a line of development with movable markers
el: παρακολούθηση μιας γραμμής ανάπτυξης με κινητές ετικέτες

en: tree analysis stopped because it points to an unregistered archive %s...
el: η ανάλυση καταλόγου διακόπηκε επειδή περιέχει αναφορά στην συλλογή αρχείων %s, η οποία δεν υπάρχει ή δεν είναι διαθέσιμη...

en: unable to read %s
el: αποτυχία ανάγνωσης του %s

en: uncommitted local changes
el: υπάρχουν τοπικές αλλαγές ακόμη

en: undeleting %s
el: επανάκτηση %s

en: unknown database schema
el: άγνωστο σχήμα βάσης

en: unknown parent 1 %s of %s
el: άγνωστη γονική αλλαγή 1 %s της %s

en: unknown parent 2 %s of %s
el: άγνωστη γονική αλλαγή 2 %s της %s

en: unpacked size is %s, %s expected
el: μέγεθος εξαγόμενων δεδομένων %s, αναμενόταν %s

en: unpacking %s
el: εξαγωγή του %s

en: unpacking changeset %s
el: εξαγωγή αλλαγής %s

en: update: %d new changesets (update)
el: update: %d νέες αλλαγές (ενημερώστε)

en: update: %d new changesets, %d branch heads (merge)
el: update: %d νέες αλλαγές, %d παρακλάδια (συγχωνεύστε)

en: updating destination repository
el: ενημέρωση του αποθετηρίου προορισμού

en: updating to %d:%s
el: ενημέρωση σε %d:%s

en: use "hg -v help %s" to show global options
el: δώστε "hg -v help %s" για τη λίστα κεντρικών επιλογών

en: use "hg -v help%s" to show aliases and global options
el: δώστε "hg -v help%s" για τη λίστα εικονικών εντολών και κεντρικών επιλογών

en: use "hg help" for the full list of commands
el: δείτε τη βοήθεια "hg help" για την πλήρη λίστα εντολών

en: use git extended diff format
el: χρήση των επεκτάσεων του git για τα αρχεία diff

en: username %s contains a newline
el: το όνομα χρήστη %s περιέχει το χαρακτήρα αλλαγή γραμμής

en: validate the correctness of the current dirstate
el: έλεγχος εγκυρότητας της τρέχουσας dirstate

en: warning: %s@%s: copy source revision is nullid %s:%s
el: προειδοποίηση: %s@%s: η έκδοση προέλευσης της αντιγραφής αρχείου είναι η κενή αλλαγή %s:%s

en: warning: CVS commit message references non-existent branch %r:
    %s
el: προειδοποίηση: το μήνυμα καταγραφής CVS αναφέρεται στον ανύπαρκτο κλάδο %r:
    %s

en: warning: `%s' uses revlog format 0
el: προειδοποίηση: το '%s' χρησιμοποιεί revlog έκδοσης 0

en: warning: `%s' uses revlog format 1
el: προειδοποίηση: το '%s' χρησιμοποιεί revlog έκδοσης 1

en: warning: copy source of '%s' not in parents of %s
el: προειδοποίηση: η πηγή '%s' της αντιγραφής δεν υπάρχει στις γονικές της %s

en: warning: orphan revlog '%s'
el: προειδοποίηση: ορφανό revlog '%s'

en: working directory is missing some files
el: λείπουν ορισμένα αρχεία από το χώρο εργασίας

en: working directory of %s
el: χώρος εργασίας του %s

en: working directory state appears damaged!
el: ο χώρος εργασίας έχει πρόβλημα!

en: writing cvs log cache %s
el: αποθήκευση προσωρινού αντιγράφου cvs log %s

en: you can't specify a revision and a date
el: δεν επιτρέπεται η χρήση αλλαγής και ημερομηνίας ταυτόχρονα
